PADI Freediver – nurkowanie swobodne

Szukasz nowych wyzwań, chcesz poczuć wolność i stan nieważkości? A może zainspirował cię film „Wielki Błękit”? Kurs PADI Freediver otworzy Ci drzwi do nowego podwodnego świata – świata jednego oddechu!

Na czym polega kurs PADI Freediver?

Kurs przeznaczonych jest dla osób, które chcą poćwiczyć swoje umiejętności nurkowania na wstrzymanym powietrzu. Podczas kursu poszerzysz zakres swoich umiejętności pływackich, a dzięki odpowiedniemu sprzętowi poznasz techniki, które ułatwią Ci zwiedzanie podwodnego świata. Dowiesz się co się z Tobą dzieje gdy przebywasz pod wodą na wstrzymanym oddechu. Nauczysz się uruchamiać procesy fizjologiczne, które pozwolą Ci przebywać pod wodą jak najdłużej.

Nauczysz się technik oddechowych i relaksacyjnych.

Poznasz jak Twój organizm reaguje na zmniejszający się zapas tlenu i wzrastający poziom CO2.

Z czego składa się kurs?

Kurs PADI BASIC FREEDIVER jest częścią kursu Freediver, rozwija wiedzę i umiejętności w zakresie podstawowego bezdechu stacjonarnego, dynamicznego bezdechu

 Kurs składa się z:

– 4 lub 5 zajęć basenowych – łącznie 5 – 6 h w wodzie

– 4 lub 5 sesji teoretycznych – łącznie ok 5 – 6 h

– 4 lub 5 sesji praktycznych „suchych” – łącznie ok 5 – 6 h 

 Wymagania zaliczeniowe:

– przepłyniecie pod wodą min 25m na jednym oddechu

– wstrzymanie oddechu na min 90 sek

– umiejętności techniczne, asekuracja, ratownictwo,

Kurs PADI FREEDIVER – możesz kontynować zajęcia po kursie BASIC i zaliczając Wody Otwarte zdobywasz stopień PADI Freediver. Kurs składa się z 4 sesji  na wodach otwartych.

Wymagania zaliczeniowe:

– zanurzenie ze stałym balastem na min 10m – max 16m (osoby do 18 lat max 15m)

– umiejętności techniczne, asekuracja, ratownictwo

Kurs PADI ADVANCED FREEDIVER poszerza wiedzę i umiejętności oraz rozwija w zakresie bezdechu stacjonarnego, dynamicznego bezdechu, swobodnego nurkowania i stałej swobody freedivingu w zakresie 16-24 metrów.  Kurs przeznaczony jest dla osób, które pozytywnie ukończyły kurs PADI FREEDIVER i chcą kontynuować swoją edukację.

Rozwiniesz swoją wiedzę  na temat zaawansowanych technik i sprzętu używanego we freedivingu.
Nauczysz się technik relaksacyjnych, a także udoskonalisz statykę i dynamikę. 
Podczas sesji na wodach otwartych będziesz ćwiczyć coraz głębsze zanurzenie, procedury ratownicze i partnerskie. 

 Wymagania zaliczeniowe:

– przepłyniecie pod wodą min 50 m na jednym oddechu ( poniżej 18 lat 40m)

– wstrzymanie oddechu na 2 min 30 sek ( poniżej 18 lat 2 min)

– zanurzenie ze stałym balastem 20 m -24m ( poniżej 18 lat 15m)

Ile to kosztuje?

PADI BASI FREEDIVER:

– grupa 2 osoby 600 PLN za osobę  (+ wejścia na basen !)

– grupa  4 osobowa 600 PLN za osobę

– grupa  6 osobowa 550 PLN

PADI FREEDIVER

– grupa 2 osobowa  600 PLN za osobę

– grupa 4 osobowa 550 PLN za osobę

– grupa 6 osobowa 500 PLN za osobęP

Co obejmuje cena?

Zajęcia teoretyczne i praktyczne. Nurkowania na basenie, wodach otwartych, wykład, omówienia przed i po nurkowaniach.

Cena nie obejmuje certyfikatu. Koszt  wraz z podręcznikiem  elektronicznym PADI Freediver Touch na wszystkie poziomy szkoleń PADI Freediver  – tylko w języku angielskim (kupujesz tylko raz!) – 280 PLN  lub sam certyfikat – 180 PLN

Co warto wiedzieć o organizacji szkolenia w naszym klubie?

Wszystkie nurkowania wykonasz w ciągu jednego wyjazdu. Przed nurkowaniami zrobimy wykład, a także pełną odprawę omawiającą wszystkie aspekty danego ćwiczenia i nurkowania, powtórzymy całą niezbędną wiedzę na to nurkowanie. Instruktor będzie nadzorował proces planowania nurkowania i przebiegu elementów szkoleniowych przewidzianych na nurkowaniu. Z założenia jednak będzie on obserwatorem nurkowania i nie będzie w nie ingerował (chyba, że zaistnieje taka konieczność, na przykład ze względu na bezpieczeństwo nurków). Po nurkowaniu omówimy wszystkie elementy jego i podsumujemy wszystkie istotne aspekty.

Co oznacza, że szkolenie jest wykonywane według programu federacji PADI?

PADI to największa i najbardziej rozpoznana marka wśród wszystkich federacji szkolących nurków. W każdym zakątku świata możesz spodziewać się, że znajdziesz tam bazę nurkową zrzeszoną w federacji PADI lub honorującą jej uprawnienia. Szkolenie według systemu PADI oznacza, że uczysz się według konkretnego standardu zdobywania umiejętności. Federacja dokłada starań by szkolenia cały czas rozwijać i poprawiać tak by wszyscy mogli uczyć się bezpieczniej i lepiej jak stać się doskonałymi nurkami. Federacja także kontroluje instruktorów nurkowania i reaguje na wszystkie zgłoszenia odstępstw od norm szkolenia, jakie zgłoszą kursanci. Dzięki temu masz gwarancję, że kurs, w którym weźmiesz udział, będzie prowadzony na najwyższym poziomie i bez żadnych skrótów.

Jakie uprawnienia otrzymam po kursie?

  • Po pozytywnym zakończeniu kursu otrzymasz certyfikat PADI Freediver
  • Twój certyfikat pozwali Ci na planowanie, organizowanie i nurkowanie na wstrzymanym oddechu.