Wyprawy

Majówka nad Hańczą1-5/05/2019

Na majówkę proponujemy odpoczynek w najbardziej spektakularnym widokowo miejscu nad jeziorem Hańczą. Wyjazd rodzinny połączony z nurkowaniem to doskonała propozycja dla całej rodziny. A pod wodę zajrzymy nie tylko Hańczy…

Weekend w Piechcinie – 24 – 26/05/2019

Czas na pierwszy „piankowy” wyjazd do kamieniołomu Piechcin. Woda już powinna złapać kilka dodatkowych stopni, nad wodą powinno już być przyjemnie ciepło. Piechcin koło Inowrocławia to obecnie jedna z najlepiej zorganizowanych baz nurkowych usytuowana nad pięknym kamieniołomem, którego przejrzyste wody kryją wiele ciekawostek do obejrzenia podczas nurkowań.

Zakrzówek – 7-9/06/2019

Klubowy wyjazd na Zakrzówek, być może jeden z ostatnich przed przebudową kamieniołomu i jego kilkuletnim wyłączeniem z użytkowania przez nurków. Spiesz się zanurkować tam, gdyż nie wiadomo kiedy i czy będzie jeszcze okazja. Zakrzówek teraz to głębokości rzędu 30m, dobra widoczność, mnogość atrakcji pod wodą i tłumy pięknych ryb.


Rummu – zalany gułag w Estonii – 19-23/06/2019

To znajdujący się w Estonii w prowincji Harju zalany kamieniołom przy zamkniętym z końcem 2012 roku sowieckim więzieniu. Jedno z najciekawszych nurkowisk w Europie – tajemnicze, robiące niesamowite wrażenie, a jednak dostępne nawet dla niedoświadczonego nurka….

Kulka – j. Łęsk (bliskie Mazury) – 12-14/07/2019

Wakacyjny weekend na bliskich Mazurach spędzimy pod wodami jeziora Łęsk i Narty (Świętajno). Blisko, pięknie i z dala od cywilizacji. Doskonała okazja do złapania oddechu po tygodniu pracy.

Jezioro Leleskie – bliskie Mazury w pięknych okolicznościach – 2-4/08/2019

Jezioro Leleskie i przylegające do niej Leleszki położone są tuż za Szczytnem. Sama wieś jak i okolice są warte zapuszczenia się tam i odkrycia magii tego zakątka. Spędzimy tam sierpniowy weekend, troszkę nurkując, troszkę zwiedzając i odpoczywając w urokliwym pensjonacie Leleszki. Zapraszamy.

Jezioro Piłakno – Mazur ciąg dalszy – 23-25/08/2019

Będziemy znowu odwiedzać Dębową Przystań, usytuowaną 16km od Mrągowa, na obszarze zespołu przyrodniczo-krajobrazowego „ Jeziora Sorkwickie”. Położenie w samym środku lasu i nad tak wyjątkowym jeziorem pozwala gościom na aktywny wypoczynek z dala od hałasu i zgiełku. Jest to wymarzone miejsce dla osób ceniących sobie ciszę i spokój.

Bałtyk – wraki z Helu – 28-29/09/2019

Czas na bałtyckie nurkowania wrakowe. Jedziemy na Hel i wraz z Lena Diving Baltic wypływamy na nurkowania na wraki zlokalizowane wokół Helu, m.in. Tankowiec, Abille, Pogłębiarka, Trałowiec, Kanonierka – wybór jest spory. Głębokości w zakresie AOWD/DEEP. Na wyjeździe możliwe jest zrobienie kursu PADI WRECK Diver (nurkowanie wrakowe)

Hańcza jesiennie – 18-20/10/2019

Jesień bez Hańczy to nie jesień! Zawsze nabieram ochoty na głębokie nurki w toni Hańczy gdy przyroda zaczyna przygotowania do zimowego snu. Złocące się korony drzew prezentują się najokazalej w towarzystwie skrzącej się w słońcu tafli jeziora. Uwielbiam kontemplować te widoki właśnie nad Hańczą. Pod wodą oczywiście spodziewam się wtedy oszałamiającej wizury. Zapraszam nad Hańczę w październiku!

Nurkowy Festiwal Mocy – ośrodek „Nemo w Kulce” nad jez. Łęsk – 6-8/12/2019

NFM na stałe wpisał się w coroczny kalendarz nurkowych imprez integrujących środowisko: prezentacje, testowanie sprzętu, panele dyskusyjne i oczywiście wspólna zabawa – doskonały sposób na spędzenie grudniowego weekendu nad malowniczym jeziorem Łęsk. Jeżeli jesteś początkującym nurkiem i nie nurkowałeś w suchym skafandrze – to jest to doskonała okazja by spróbować. Nie nurkowałeś ze skuterem podwodnym i chcesz spróbować? Masz okazję! Zapraszamy!


Wyjazdy 2020

Marsa Shagra – nurkowania „No Limit” – nocleg w nurkowym campie – 7-14/03/2020

Obowiązkowa pozycja dla nurkowych świrów – nurkowania „No Limit” – nurkujesz, ile chcesz. Do tego nocleg w nurkowym campie Red Sea Diving Safari w namiotach/bungalowach i wspaniała ogromna rafa Marsa Shagra. Nurkujemy płytko, głęboko, nurkujemy z brzegu, z RIB-a – to my decydujemy!